Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Zati-aliləri cənab İlham Əliyevə
Bu, Avropa İttifaqının bütün vətəndaşlarımızın maraqları naminə Şərq Tərəfdaşlığı çərçivəsində əhatə olunan ikitərəfli dialoqumuzun və bütün sahələrdə regional əməkdaşlığımızın, o cümlədən rifah və yaxşı idarəetmə prinsiplərinin möhkəmləndirilməsinə sadiqliyini vurğulamaq üçün münasib fürsətdir.
Avropa İttifaqı Cənubi Qafqaz regionunda davamlı sülhə və sabitliyə, həmçinin regional əməkdaşlığa və əlaqələrə təkan vermək istiqamətində işləməyə sadiqdir.
Mən 2024-cü ilin noyabr ayında Bakıda keçiriləcək BMT-nin İqlim Dəyişmələri üzrə Çərçivə Konvensiyasının Tərəflər Konfransını - COP29-u səbirsizliklə gözləyirəm. Bu, şübhəsiz ki, iqlim və enerji keçidi gündəliyinin irəlilədilməsində Azərbaycanın liderlik nümayiş etdirməsi baxımından əla fürsət olacaq.

From Ursula von der Leyen, President of the European Commission
I would like to express my congratulations on your recent re-election as President of the Republic of Azerbaijan.
It is a fitting occasion to reiterate the EU’s commitment to strengthening our bilateral dialogue and our regional cooperation in all areas covered by the Eastern Partnership framework, including the principles of prosperity and good governance, for the benefit of all our citizens.
The EU is committed to working towards lasting peace and stability in the South Caucasus region, also by facilitating regional cooperation and connectivity.
I look forward to the COP29 UN Climate Change Conference that you will host in Baku in November 2024. It will undoubtedly be a great opportunity for Azerbaijan to demonstrate leadership in advancing the agenda of climate and energy transition.