İlham Əliyevin Münxendə Avropa İttifaqı Şurasının Prezidenti ilə görüşü olub
Fevralın 17-də Münxendə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin Avropa İttifaqı Şurasının Prezidenti Şarl Mişel ilə görüşü olub.
Görüşdə Azərbaycanla Ermənistan arasında münasibətlərin normallaşdırılması, sülh müqaviləsi üzrə danışıqlar və Brüssel sülh prosesi ətrafında müzakirələr aparıldı.
Prezident İlham Əliyev Azərbaycanın Brüssel sülh prosesini dəstəklədiyini qeyd etdi.
Şarl Mişel Avropa İttifaqının Ermənistanla Azərbaycan arasında münasibətlərin normallaşdırılmasında, sülh müqaviləsi üzrə danışıqlarda, Cənubi Qafqazda sabitliyin və təhlükəsizliyin təmin olunmasında səylərini bundan sonra da davam etdirəcəyini bildirdi.
Söhbət zamanı, həmçinin Avropa İttifaqının Ermənistandakı missiyasının fəaliyyəti barədə fikir mübadiləsi aparıldı.

Ilham Aliyev met with President of European Council in Munich
In Munich, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev had a meeting with President of the European Council Charles Michel.
The discussion focused on the progress of the normalization of relations between Azerbaijan and Armenia, negotiations for a peace treaty, and the Brussels peace process.
President Ilham Aliyev affirmed Azerbaijan's support for the Brussels peace process.
Charles Michel assured that the European Union would continue its efforts to normalize relations between Armenia and Azerbaijan, to reach a peace treaty, and to ensure stability and security in the South Caucasus.