Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun ATƏT-in Minsk Qrupunun həmsədrləri ilə görüşünə dair məlumatı
BMT Baş Assambleyasının 76-cı sessiyası çərçivəsində qarşı tərəfin təşəbbüsü əsasında Azərbaycan Respublikası xarici işlər naziri Ceyhun Bayramovun ATƏT-in Minsk Qrupunun həmsədrləri ABŞ-dan Endryu Şafer, Fransadan Stefan Viskonti və Rusiyadan İqor Xovayev ilə, habelə həmsədrlərin iştirakı ilə Ermənistan xarici işlər naziri Ararat Mirzoyan ilə görüşləri olub.
Görüşlərdə bölgədə mövcud olan yeni reallıqları nəzərə alaraq, Azərbaycan və Ermənistan arasında münasibətlərin normallaşdırılması prosesinin irəlilədilməsi məsələləri üzrə fikir mübadiləsi aparılıb.

Information of the Press Service Department of the MFA of the Republic of Azerbaijan on the meeting of the Foreign Minister Jeyhun Bayramov with the OSCE Minsk Group co-chairs.
Upon the initiative of the other side, the separate meetings with the OSCE Minsk Group Co-Chairs (Andrew Schofer of the United States of America, Stephane Visconti of France, and Igor Khovaev of the Russian Federation) and with the Armenian Foreign Minister with participation of the co-chairs took place in New York, on the sidelines of the 76th session of the UN General Assembly.
Exchange of views was held to take forward the normalization process between Azerbaijan and Armenia, based on the new realities on the ground.
The well-known position of Azerbaijan on the post-conflict situation was reiterated to the counterparts.