İlham Əliyev Bakı Enerji Həftəsi çərçivəsində 29-cu “Caspian Oil&Gas” və 12-ci “Caspian Power” sərgilərinin açılışında çıxış edib
İyunun 4-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Bakı Ekspo Mərkəzində Bakı Enerji Həftəsi çərçivəsində keçirilən 29-cu Beynəlxalq Xəzər Neft və Qaz - “Caspian Oil&Gas” və 12-ci Xəzər Beynəlxalq Energetika və Yaşıl Enerji - “Caspian Power” sərgilərinin açılışında çıxış edib.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin sənaye və qabaqcıl texnologiyalar naziri Sultan Əhməd Əl Cabir tədbir çərçivəsində Neftçala, Biləsuvar Günəş elektrik stansiyalarının və Abşeron-Qaradağ Külək Elektrik Stansiyasının təməlini qoyublar.

Ilham Aliyev addressed opening of 29th Caspian Oil & Gas and 12th Caspian Power exhibitions as part of Baku Energy Week
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev addressed the opening of the 29th International Caspian Oil & Gas Exhibition - Caspian Oil & Gas and the 12th Caspian International Power and Green Energy Exhibition - Caspian Power as part of the Baku Energy Week at the Baku Expo Center.
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and UAE Minister of Industry and Advanced Technology Sultan bin Ahmed Al Jaber laid foundation stones for Neftchala, Bilasuvar solar power plants and Absheron-Garadagh wind power plant.