Nazir Rəşad Nəbiyev Avropa İttifaqının genişlənmə üzrə komissarı Olivier Varhelyi ilə görüşüb
Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev Brüsselə işgüzar səfəri çərçivəsində Avropa İttifaqının genişlənmə üzrə komissarı Olivier Varhelyi ilə görüşüb.
Görüş zamanı Azərbaycanla Avropa İttifaqı arasında nəqliyyat, rəqəmsal transformasiya, o cümlədən İKT və kibertəhlükəsizlik üzrə əməkdaşlıq haqqında fikir mübadiləsi aparılıb.
Ölkəmizdə həyata keçirilən rəqəmsal transformasiya layihələrinə və sahə üzrə mütəxəssislərin hazırlanmasına Avropa İttifaqı tərəfindən dəstək göstərilməsi məsələləri müzakirə olunub.

As part of his working visit to Brussels, Minister of Digital Development and Transport Rashad Nabiyev met with European Commissioner for Enlargement Olivier Varhelyi.
During the meeting, an exchange of views took place on the cooperation between Azerbaijan and the European Union in the fields of transport, digital transformation, as well as ICT and cybersecurity.
They discussed the European Union’s support for digital transformation projects implemented in our country and training of specialists in this field.