Azərbaycan və Ermənistan xarici işlər nazirləri arasında Vaşinqtonda keçirilmiş görüşə dair mətbuat məlumatı
7 noyabr 2022-ci il tarixində Vaşinqtonda Azərbaycan xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov və Ermənistan xarici işlər naziri Ararat Mirzoyan görüşüb. Görüşün baş tutduğu Blair House-da, nazirlərin ABŞ dövlət katibi Entoni Blinken ilə birgə görüşü də keçirilib.
Nazirlər mümkün sülh müqaviləsinin elementləri ilə bağlı fikir mübadiləsi aparıb, hələ də həll edilməli olan bir sıra məsələlər olduğunu qeyd edib. Hər iki tərəf Azərbaycan və Ermənistan liderlərinin oktyabrın 6-da Praqada, oktyabrın 31-də isə Soçidə keçirdikləri görüşlərdə götürdükləri öhdəlikləri bir daha təsdiq edib.
Onlar danışıqları sürətləndirmək və yaxın həftələrdə daha bir görüş təşkil etmək barədə razılığa gəlib.
Hər iki nazir Azərbaycan və Ermənistan arasında sülh danışıqlarına ev sahibliyi etdiyinə görə ABŞ tərəfinə təşəkkürünü bildirib.

Press Release on the meeting between the Foreign Ministers of Azerbaijan and Armenia held in Washington D.C.
The Minister of Foreign Affairs of Azerbaijan Jeyhun Bayramov and the Minister of Foreign Affairs of Armenia Ararat Mirzoyan held a meeting on 7 November 2022 in Washington D.C., USA. The Ministers were hosted at the Blair House, where a joint meeting with the Secretary of State Antony Blinken also took place.
The Ministers shared views on the elements of possible peace treaty and acknowledged that there are range of issues still need to be addressed. Both sides reiterated the commitments undertaken by the leaders of Azerbaijan and Armenia in their meetings on October 6th in Prague, and October 31st in Sochi.
They agreed to expedite their negotiations, and to organize another meeting in coming weeks.
Both Ministers expressed their appreciation to the U.S. side for hosting the peace talks between Azerbaijan and Armenia.