Türkiyə Respublikasının Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevə zəng edib
Sentyabrın 13-də Türkiyə Respublikasının Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevə zəng edib.
Telefon söhbəti zamanı Prezident Rəcəb Tayyib Ərdoğan Ermənistan silahlı qüvvələrinin dövlət sərhədində törətdiyi genişmiqyaslı təxribatların qarşısının alınması zamanı hərbi qulluqçularımızın şəhid olması ilə əlaqədar Prezident İlham Əliyevə, onların yaxınlarına və Azərbaycan xalqına dərin hüznlə başsağlığı verdi.
Dövlətimizin başçısı başsağlığına görə minnətdarlığını bildirdi.
Rəcəb Tayyib Ərdoğan qardaş Türkiyənin hər zaman Azərbaycanın yanında olduğunu qeyd etdi və ölkələrimizin həmrəy olduqlarını vurğuladı.
Prezident İlham Əliyev qardaş Türkiyənin hər zamankı kimi, Azərbaycanın yanında olduğunu, ölkəmizin də hər zaman bütün məsələlərdə qardaş Türkiyənin yanında olduğunu qeyd etdi.
Ermənistanın genişmiqyaslı hərbi təxribatının qarşısının Silahlı Qüvvələrimiz tərəfindən şücaətlə və yüksək peşəkarlıqla alındığını, şəhidlərimizin qanının yerdə qalmadığını, onların intiqamının alındığını deyən Prezident İlham Əliyev bu genişmiqyaslı hərbi təxribatların məsuliyyətinin bilavasitə Ermənistanın üzərinə düşdüyünü bildirdi.
Söhbət zamanı Azərbaycanla Türkiyə arasında qardaşlıq və strateji müttəfiqlik münasibətlərinin bütün sahələrdə uğurla inkişaf etdiyi bir daha vurğulandı.

President of the Republic of Turkiye Recep Tayyip Erdogan made a phone call to President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev
On 13 September, President of the Republic of Turkiye Recep Tayyip Erdogan made a phone call to President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev.
During the telephone conversation, President Recep Tayyip Erdogan expressed his deep condolences to President Ilham Aliyev, relatives of the killed military servicemen and the entire Azerbaijani nation in the aftermath of a large-scale provocation committed by the Armenian armed forces on the state border.
The head of state thanked for the condolences.
Recep Tayyip Erdogan noted that brotherly Turkiye was always with Azerbaijan and emphasized the solidarity between the two countries.
President Ilham Aliyev noted that brotherly Turkiye, as always, stood by Azerbaijan and Azerbaijan always stood by brotherly Turkiye in all matters.
President Ilham Aliyev stated that Armenia’s large-scale military provocation had been courageously and professionally prevented by the Armed Forces of Azerbaijan, noting that the death of martyrs did not remain unavenged. The President added that responsibility for such large-scale military provocations rested squarely with Armenia.
During the conversation, the sides emphasized again that the relations of brotherhood and strategic alliance between Azerbaijan and Turkiye were successfully developing in all fields.