İlham Əliyevin və Prezident Rəcəb Tayyib Ərdoğanın görüşü olub
Mayın 28-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin və Türkiyə Respublikasının Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğanın görüşü olub.
Görüşdə Azərbaycan-Türkiyə ikitərəfli dostluq və qardaşlıq münasibətlərinin bütün sahələrdə uğurla inkişaf etdiyi vurğulandı. Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğanın Azərbaycana səfərinin əlaqələrimizin daha da möhkəmlənməsi işinə töhfə verəcəyinə əminlik ifadə olundu.
Söhbət zamanı 28 May – Müstəqillik Günündə Azərbaycan və Türkiyə dövlət başçılarının bir yerdə olması qardaşlığımızın rəmzi kimi qiymətləndirildi.
Dövlət başçıları Bakıda keçirilən “TEKNOFEST Azərbaycan” festivalının önəmini qeyd etdilər və bu tədbiri yüksək səviyyədə olan əlaqələrimizin yaxşı göstəricisi kimi dəyərləndirdilər.
Görüşdə əməkdaşlığımızın bundan sonra da genişlənəcəyi qeyd olundu, ikitərəfli münasibətlərin perspektivləri ilə bağlı məsələlər müzakirə edildi.
Sonra Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyevanın Türkiyə Respublikasının Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan və xanımı Əminə Ərdoğan ilə nahar yeməyi oldu.

President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and President of the Republic of Turkiye Recep Tayyip Erdogan have held a meeting.
The sides noted that bilateral friendly and brotherly relations between Azerbaijan and Turkiye are successfully developing in all areas. They expressed confidence that Turkish President Recep Tayyip Erdogan`s visit to Azerbaijan will contribute to further strengthening of the bilateral ties.
During the conversation, the sides described the fact that the presidents of Azerbaijan and Turkiye were together on 28 May - the Independence Day as a symbol of brotherhood.
The heads of state stressed the importance of the TEKNOFEST Azerbaijan festival held in Baku and described this event as a good sign of the high-level relations.
They underlined that the bilateral cooperation will continue to expand, and discussed issues related to prospects for the bilateral ties.
Then, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva had dinner with President of the Republic of Turkiye Recep Tayyip Erdogan and his wife Emine Erdogan.