Ulu öndər Heydər Əliyevin xatirəsi Belçikada ehtiramla anılıb
Mayın 10-da Azərbaycanın Belçikadakı Səfirliyində ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 99-cu ildönümünə həsr edilmiş anım tədbiri keçirilib.
Tədbirdə çıxış edən səfir Vaqif Sadıqov Ulu Öndərin müasir Azərbaycanın yenidən qurulmasında gördüyü əvəzsiz işlərindən bəhs etdi.
Diplomat, həmçinin ulu öndər Heydər Əliyevin diplomatik xidmət orqanları qarşısında qoyduğu vəzifələrin əhəmiyyətini qeyd edərək, torpaqların azad olunması kimi ali məqsədin onun layiqli davamçısı Prezident İlham Əliyev tərəfindən artıq həyata keçirildiyini bildirib. Vurğulayıb ki, İkinci Qarabağ müharibəsində qazanılan şanlı Qələbə uğurla davam etdirilən xarici siyasət strategiyasının Qələbəsidir.
Sonda səfir V.Sadıqov bu tarixi şəxsiyyətin ölkəyə rəhbərliyi dövründə Azərbaycan-Belçika münasibətlərinin daha da inkişaf etdirilməsi istiqamətində görülən mühüm işlərə toxunub, Azərbaycanla NATO və Avropa İttifaqı arasında əlaqələrin qurulmasının bu dövrə təsadüf etməsinə diqqət çəkib.

Azerbaijani Embassy in the Kingdom of Belgium has hosted a commemorative event to mark the 99th birth anniversary national leader Heydar Aliyev.
Speaking at the event, Azerbaijani Ambassador to the country Vagif Sadigov highlighted Heydar Aliyev’s unparalleled services to the restoration of Azerbaijani statehood.
The diplomat stressed the importance of tasks set by the great leader before the country’s diplomatic service bodies, saying that the great goal of liberating Azerbaijani occupied territories has been successfully achieved by Azerbaijani President Ilham Aliyev, the worthy successor of great leader Heydar Aliyev. The ambassador described Azerbaijan’s brilliant victory in the 44-day Patriotic War as a triumph of the country’s successful foreign policy.
Vagif Sadigov also highlighted the considerable efforts made by Azerbaijan for the further development of Azerbaijan-Belgium relations, as well as the establishment of Azerbaijan-NATO and Azerbaijan-EU partnerships during Heydar Aliyev’s presidency.