İlham Əliyevlə Türkiyə Respublikasının Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan arasında telefon danışığı olub
Mayın 2-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevlə Türkiyə Respublikasının Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan arasında telefon danışığı olub.
Prezidentlər Ramazan bayramı münasibətilə bir-birini təbrik edib, qardaş Azərbaycan və Türkiyə xalqlarına ən xoş arzularını çatdırıblar.
Dövlət başçıları Azərbaycan-Türkiyə dostluq və qardaşlıq münasibətlərinin bundan sonra da bütün istiqamətlərdə uğurla inkişaf edəcəyinə əminliklərini bildirib, əlaqələrimizin perspektivləri ilə bağlı məsələləri müzakirə ediblər.
Prezident İlham Əliyev Rəcəb Tayyib Ərdoğanı ölkəmizə səfərə dəvət edib. Dəvət minnətdarlıqla qəbul olunub.

Ilham Aliyev and President of the Republic of Turkiye Recep Tayyip Erdogan had a telephone conversation
On May 2, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and President of the Republic of Turkiye Recep Tayyip Erdogan had a telephone conversation.
The presidents congratulated each other on the Ramadan holiday and extended their best wishes to the brotherly peoples of Azerbaijan and Turkiye.
The heads of state expressed their confidence that the friendly and brotherly relations between Azerbaijan and Turkiye would continue to develop successfully in all areas, and discussed prospects for bilateral relations.
President Ilham Aliyev invited Recep Tayyip Erdogan to visit Azerbaijan. The invitation was accepted with gratitude.