İlham Əliyev Belçikanın Azərbaycanda yeni təyin olunmuş səfirinin etimadnaməsini qəbul edib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev avqustun 24-də Belçika Krallığının ölkəmizdə yeni təyin olunmuş fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Mişel Pitermansın etimadnaməsini qəbul edib.
Belçika Krallığının ölkəmizdə yeni təyin olunmuş fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Mişel Pitermans etimadnaməsini Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevə təqdim etdi.
Söhbət zamanı Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin Belçika Krallığına səfərləri və bu səfərlər zamanı Belçikalıların Kralı Əlahəzrət Filiplə görüşləri xatırlanaraq, bu görüşlərdə ölkələrimiz arasında əməkdaşlığa dair çox səmərəli müzakirələrin aparıldığı bildirildi.
Görüşdə Azərbaycan Respublikası ilə Belçika Krallığı arasında əlaqələrin genişləndirilməsinin önəminə toxunularaq, əməkdaşlığın konkret sahələrinin müəyyənləşdirilməsi, o cümlədən ticarət dövriyyəsinin artırılması istiqamətində praktiki addımların atılmasının vacibliyi qeyd edildi.
Səfir Mişel Pitermansın ölkəmizdə diplomatik fəaliyyəti dövründə ikitərəfli münasibətlərin inkişafına töhfə verəcəyinə ümidvarlıq ifadə olundu.

President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev has received credentials of newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Kingdom of Belgium Michel Peetermans.
Ambassador Michel Peetermans presented his credentials to President Ilham Aliyev.
Recalling his visits to the Kingdom of Belgium and meetings with King of the Belgians, His Majesty Philippe, President Ilham Aliyev noted that very fruitful discussions on cooperation between the two countries were held during these meetings.
Touching upon the importance of expanding relations between the Republic of Azerbaijan and the Kingdom of Belgium, the sides stressed the importance of identifying specific areas of cooperation, as well as taking practical steps to increase trade turnover.
President Ilham Aliyev expressed hope that Ambassador Michel Peetermans would contribute to the development of bilateral ties during his diplomatic mission in Azerbaijan.