2021-ci ildə futbol üzrə Avropa çempionatının 4 oyununun Bakı şəhərində keçirilməsi ilə əlaqədar əcnəbilər və vətəndaşlığı olmayan şəxslərin viza almaları barədə
2021-ci ildə futbol üzrə Avropa çempionatının 4 oyunun(üç qrup və bir 1/4 oyunu) Bakı şəhərində keçirilməsi ilə əlaqədar əcnəbilər və vətəndaşlığı olmayan şəxslər 2021-ci ilin mayın 1-dən iyulun 5-dək Azərbaycan Respublikasının dövlət sərhədinin buraxılış məntəqələrindən viza ala bilərlər.
Viza verilməsi üçün aşağıdakı sənədlərdən biri vacib hesab edilir:
1. Oyunların Bakı şəhərində keçirilməsi üzrə Təşkilat Komitəsinin və ya Azərbaycan Futbol Federasiyaları Assosiasiyasının (AFFA) rəsmi dəvət məktubu;
2. Avropa Futbol Assosiasiyaları Birliyinin (UEFA) müvafiq qaydalarına uyğun olaraq akkreditasiyadan keçməni təsdiq edən akkreditasiya kartı və ya digər sənəd;
3. Bakı şəhərində keçiriləcək oyunlarda iştirak edən futbol komandalarını təmsil etdikləri ölkələrin vətəndaşları və həmin ölkələrdə daimi yaşayan vətəndaşlığı olmayan şəxslər üçün oyuna bilet və ya biletin əldə olunmasını təsdiq edən sənəd.
-2021-ci ildə futbol üzrə Avropa çempionatının Bakı şəhərində keçiriləcək 4 oyunu (üç qrup və bir 1/4 oyunu) ilə əlaqədar Azərbaycan Respublikasına gələn əcnəbilərin və vətəndaşlığı olmayan şəxslərin Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2016-cı il 1 iyun tarixli 923 nömrəli Fərmanının 4.2.ci bəndinə əsasən təsdiq edilmiş ölkələrin siyahısı üzrə "ASAN Viza" sistemi vasitəsilə elektron viza almaq imkanı olacaqdır.

On obtaining visas for foreigners and stateless persons in connection with the holding of 4 matches of the European Football Championship in 2021 in Baku
In accordance with the Order of the President of the Republic of Azerbaijan No.2576 on 13.04.2021 "On some measures in connection with the holding of 4 matches (three group and one quarter-final) of the 2021 European Football Championship in Baku", foreigners and stateless persons will be able to obtain visas at the state border checkpoints of the Republic of Azerbaijan from May 1 till July 5, 2021.
One of the below mentioned documents is required for visa issuance:
1.  An official invitation letter of the Organizing Committee or the Association of Football Federations of Azerbaijan (AFFA).
2. An accreditation card or other document confirming accreditation in accordance with the relevant rules of the Union of European Football Associations (UEFA).
3. A ticket or a document confirming the purchase of a ticket for the matches for citizens or stateless persons permanently reside in the countries attending in the matches in Baku.
Foreigners and stateless persons arriving to the Republic of Azerbaijan in connection with 4 matches (three group and one quarter-final) of the 2021 European Football Championship held in Baku will be able to get an electronic visa through the "ASAN Visa" system.