Prezident İlham Əliyev Avropa İnvestisiya Bankının vitse-prezidenti ilə görüşüb
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev fevralın 20-də Avropa İnvestisiya Bankının vitse-prezidenti Vazil Hudak ilə görüşüb.
AZƏRTAC xəbər verir ki, Prezident İlham Əliyev Cənub Qaz Dəhlizi Məşvərət Şurası toplantılarının təşkilinin yaxşı ənənəyə çevrildiyini vurğulayaraq, bu mühüm tədbirlərdə planlaşdırılan hədəflərə nail olunduğunu qeyd etdi.
Avropa İnvestisiya Bankının vitse-prezidenti Vazil Hudak Cənub Qaz Dəhlizi layihəsinin uğurlu icrasında Məşvərət Şurasının toplantılarının önəmini vurğuladı. O, Avropa İttifaqının əsas maliyyə strukturu olan bu bankın Cənub Qaz Dəhlizi layihəsinə maliyyə dəstəyi göstərməsinin əhəmiyyətini qeyd etdi. Regionda Azərbaycanın iştirakı ilə həyata keçirilən irimiqyaslı nəqliyyat layihələrinə toxunan Vazil Hudak Avropa İnvestisiya Bankının bu kimi nəqliyyat və digər layihələrin də maliyyələşdirilməsində maraqlı olduğunu ifadə etdi.
Layihəyə verdiyi dəstəyə görə minnətdarlığını bildirən Prezident İlham Əliyev qeyd etdi ki, bu, bankın bölgədə maliyyələşdirdiyi ən böyük layihələrdən biridir. Cənub Qaz Dəhlizinin dayanıqlı layihə olduğunu xatırladan Prezident İlham Əliyev bu kreditlərin Avropa İnvestisiya Bankının və Avropa İttifaqının layihəyə dəstəyini nümayiş etdirdiyini bildirdi.

President Ilham Aliyev met with vice-president of European Investment Bank
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev has met with Vice-President of the European Investment Bank Vazil Hudak.
Underlining that the organization of meetings of the Southern Gas Corridor Advisory Council has become a good tradition, President Ilham Aliyev said that targets set for these important events have been achieved.
Vice-President of the European Investment Bank Vazil Hudak stressed the importance of meetings of the Advisory Council in terms of the successful implementation of the Southern Gas Corridor project. He noted the significance of provision of financial support by the bank, which is the European Union`s main financial institution, for the Southern Gas Corridor. Touching upon large-scale regional transport projects involving Azerbaijan, Vazil Hudak pointed out that the European Investment Bank is interested in financing such transport and other projects.
Expressing gratitude for support for the project, President Ilham Aliyev underlined that this is one of the biggest projects financed by the European Investment Bank in the region. Saying that the Southern Gas Corridor is a sustainable project, President Ilham Aliyev noted that these loans demonstrate support of the European Investment Bank and European Union for the project.