Prezident İlham Əliyev Avropa Komissiyasının büdcə və insan resursları üzrə komissarı ilə görüşüb
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev fevralın 20-də Avropa Komissiyasının büdcə və insan resursları üzrə komissarı Günter Ottinger ilə görüşüb.
AZƏRTAC xəbər verir ki, görüşdə Cənub Qaz Dəhlizinin uğurlu icrasından məmnunluq ifadə edildi, bu baxımdan Məşvərət Şurasının toplantılarının önəmi vurğulandı.
Prezident İlham Əliyev bu layihənin icrasında Avropa İttifaqının fəal iştirakını və rolunu qeyd etdi, Cənub Qaz Dəhlizi layihəsinin uğurla həyata keçirildiyini bildirdi.
Günter Ottinger Avropa Komissiyasının prezidenti Jan Klod Yunkerin salamlarını Prezident İlham Əliyevə çatdırdı. O, Cənub Qaz Dəhlizi Məşvərət Şurası çərçivəsində nazirlərin beşinci toplantısında iştirak etməkdən məmnunluğunu bildirdi, layihənin icrasında Azərbaycan tərəfindən peşəkar komandanın fəal çalışdığını vurğuladı. Qonaq bu layihənin uğurlu icrasında Azərbaycanın etibarlı tərəfdaş olduğunu bildirdi.
Dövlətimizin başçısı Avropa Komissiyasının prezidenti Jan Klod Yunkerin salamlarına görə minnətdarlığını bildirdi, onun da salamlarını Avropa Komissiyasının prezidentinə çatdırmağı xahiş etdi.
Görüşdə Avropa İttifaqı ilə Azərbaycan arasında digər sahələrdə də uğurla həyata keçirilən əməkdaşlıq məsələlərinə dair fikir mübadiləsi aparıldı.

President Ilham Aliyev met with European Commissioner for Budget and Human Resources
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev has met with European Commissioner for Budget and Human Resources Günther Oettinger.
The successful implementation of the Southern Gas Corridor (SGC) project was hailed, the importance of the Advisory Council meetings was emphasized at the meeting.
President Ilham Aliyev stressed the European Union`s active involvement and role in the implementation of the project, and hailed the successful realization of the SGC.
Günther Oettinger conveyed President of the European Commission Jean-Claude Juncker`s greetings to President Ilham Aliyev. He said he is glad to participate in the Fifth Ministerial Meeting of the Southern Gas Corridor Advisory Council. Günther Oettinger hailed the professionalism of the Azerbaijani team in the implementation of the project. He described Azerbaijan as a reliable partner in the successful realization of the SGC.
The head of the state expressed his gratitude for President of the European Commission`s greetings and asked the Commissioner to extend his greetings to Jean-Claude Juncker.