Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Avropa Komissiyasının Hərəkətlilik və Nəqliyyat üzrə Baş Direktorluğunun rəhbərini qəbul etdi
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Avropa Komissiyasının Hərəkətlilik və Nəqliyyat üzrə (MOVE) Baş Direktorluğunun rəhbəri Henrik Hololeyin başçılıq etdiyi nümayəndə heyətini qəbul etdi.
H.Hololey Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev tərəfindən qəbul olunduğunu və çox faydalı fikir mübadiləsinin aparıldığını qeyd etdi.
Daha sonra H.Hololey Avropa İttifaqı və Azərbaycan arasında Yüksək Səviyyəli Nəqliyyat Dialoqunun ilk iclasının nəticələrini yüksək qiymətləndirdi.
Görüş zamanı tərəflər Azərbaycanın təşəbbüsü və iştirakı ilə həyata keçirilən mühüm infrastruktur layihələri və logistika imkanlarını, eləcə də Bakı-Tbilisi-Qars dəmir yolu xətti, Şimal-Cənub və Cənub-Qərb nəqliyyat dəhlizlərinin perspektivlərini müzakirə etdilər.
Tərəflər, həmçinin nəqliyyatın bütün sahələrində əməkdaşlıq perspektivlərinə dair fikir mübadiləsi apardılar.

Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with the Director-General for Mobility and Transport under the European Commission Henrik Hololei
Foreign Minister Elmar Mammadyarov received the delegation headed by Director-General for Mobility and Transport under the European Commission Henrik Hololei.
Henrik Hololei noted with satisfaction his meeting with H.E Mr. Ilham Aliyev, President of the Republic of Azerbaijan and said that very fruitful discussions took place at the meeting.
Furthermore, H.Hololei highly appreciated the results of the first high-level dialogue on transport between Azerbaijan and the European Union.
At the meeting the sides discussed the logistic opportunities and infrastructure projects realized with the initiative and participation of Azerbaijan, as well as the perspectives of the Baku-Tbilisi-Kars railways, North-South and South-West transport corridors.