Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Nyu-Yorkda Avropa Xarici Fəaliyyət Xidmətinin Baş Katibi Helqa Şmid ilə görüşüb
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Nyu Yorkda BMT Baş Assambleyasının 73-cü sessiyası çərçivəsində Avropa Xarici Fəaliyyət Xidmətinin Baş Katibi Helqa Şmit ilə görüşüb.
Tərəflər Aİ-Azərbaycan tərəfdaşlıq münasibətləri, Azərbaycanın təşəbbüskarı olduğu və həyata keçirdiyi regional enerji və nəqliyyat layihələri üzrə geniş fikir mübadiləsi aparıb, eləcə də BMT Baş Assambleyasının 73-cü sessiyası üzrə maraq doğuran məsələləri müzakirə ediblər.

Foreign Minister Elmar Mammadyarov held a meeting with Secretary General of the European External Action Service Helga Schmid in New-York
On the sidelines of the 73rd session of the UN General Assembly Foreign Minister met Secretary General of the European External Action Service Helga Schmid in New-York.
The sides had a broad exchange of views on EU-Azerbaijan partnership relations, regional energy and transport projects initiated and implemented by Azerbaijan, as well as discussed the issues of mutual interest of the agenda of the 73rd session of the UN General Assembly.