ATƏT-in Minsk Qrupunun həmsədrlərinin vasitəçiliyi ilə Azərbaycan və Ermənistan xarici işlər nazirlərinin Brüsseldə görüşü olub
Azərbaycan Respublikası xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov və Ermənistan xarici işlər naziri Zöhrab Mnatsakanyan ATƏT-in Minsk Qrupunun həmsədrlərinin (İqor Popov Rusiya Federasiyası, Stefan Viskonti Fransa və Əndrü Sxofer ABŞ) vasitəçiliyi ilə 11 iyul tarixində Brüsseldə ilk görüşü keçirilib.Görüşdə ATƏT-in Fəaliyyətdə olan Sədrinin şəxsi nümayəndəsi Anjey Kaspişik də iştirak edib. Görüş 4 saata yaxın müddət ərzində davam edib. Bundan əvvəl xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov ilə həmsədrlər arasında ayrıca görüş keçirilib.
Görüş əsnasında Ermənistan-Azərbaycan münaqişəsinin həlli üzrə danışıqlar prosesi ətraflı müzakirə olunub və mövcud danışıqlar formatının davam etdirilməsi qeyd olunub. Həmçinin, danışıqlar prosesinin irəli aparılması üçün növbəti addımlara və həmsədrlərinin fəaliyyət planlarına dair fikir mübadiləsi aparılıb.

Foreign Ministers of Azerbaijan and Armenia met in Brussels with the mediation of OSCE Minsk Group Co-Chairs
Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Elmar Mammadyarov and Armenian Foreign Minister Zohrab Mnatsakanyan held their first meeting in Brussels on July 11 with the mediation of the OSCE Minsk Group co-chairs (Igor Popov of the Russian Federation, Stefan Visconti of France and Andrew Schofer of the United States of America). The meeting will also be attended by the Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office Andrzej Kasprzyk. It lasted for about 4 hours. Prior to this meeting, Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with the OSCE Minsk Group Co-Chairs.
During the meeting, the negotiation process on the settlement of the Armenia-Azerbaijan conflict was comprehensively discussed and the continuation of the existing format of negotiations was noted. They also exchanged views on the next steps to advance the negotiation process and the action plans of the co-chairs.