Azərbaycan ilə Avropa İttifaqı arasında təhsil sahəsində əməkdaşlığın perspektivləri müzakirə edilib
Bakı, 1 iyun, AZƏRTAC
Təhsil naziri Ceyhun Bayramov Avropa Komissiyasının büdcə və insan resursları üzrə komissarı Günter Öttinger ilə görüşüb.
Təhsil Nazirliyindən AZƏRTAC-a bildiriblər ki, görüşdə Azərbaycan və Avropa İttifaqı arasında prioritet sahələrdən biri hesab olunan təhsil sahəsində əlaqələrin cari vəziyyəti və inkişafı, o cümlədən əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə edilib.
Eyni zamanda, Avropa İttifaqına üzv olan ölkələrin və Azərbaycanın ümumtəhsil müəssisələri arasında əlaqələrin genişləndirilməsi ilə bağlı konkret təkliflər səsləndirilib.

Perspectives of cooperation between Azerbaijan and the European Union in the area of education were discussed at the Ministry of Education
On May 31, Minister of Education Jeyhun Bayramov met with European Commissioner for Budget & Human Resources Günther Oettinger.
They discussed the current state of relations between Azerbaijan and the European Union in the priority area of education, and future cooperation prospects. Specific proposals were put forward at the meeting for the purpose of expanding relations among educational institutions of the European Union member states and Azerbaijan.