Bir sıra Belçika Parlament üzvlərinin Azərbaycan Respublikasına girişinə icazə verilməyəcəkdir
10-12 Sentyabr 2015-ci il tarixində Brüssel paytaxt Region Parlamentinin üzvləri Juli de Qroote, Simone Suskind, Fatumata Sidibe, Herve Doyen, Andre du bu de Varnaffe, həmçinin Belçika Flaman Parlamentinin üzvü Karim Van Overmeyr Azərbaycan Respublikasının icazəsi olmadan onun işğal olunmuş ərazilərinə səfər etmişlər.
Yuxarıda adıçəkilən Belçika vətəndaşlarının Azərbaycan Respublikasının işğal olunmuş ərazilərinə səfəri Azərbaycaycan Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyi və Belçikanın Xarici İşlər, Xarici Ticarət və İnkişaf Əməkdaşlığı Nazirliyinin müvafiq səfər xəbərdarlığına qarşı qatı hörmətsizlik və saymazyana münasibət nümayiş etdirilməklə həyata keçirilmişdir.
Bununla əlaqədar olaraq, Juli de Qroote, Simone Suskind, Fatumata Sidibe, Herve Doyen, Andre du Bus de Varnaffe və Karim Van Overmeyrin Azərbaycana girişinə icazə verilməyəcəkdir.
Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyi bütün xarici vətəndaşların Azərbaycan Respublikasının işğal olunmuş əraziləri, o cümlədən Dağlıq Qarabağ və onun ətraf bölgələrinə səfərdən çəkinməyə çağırır.

Several Belgian Parliamentarians will be denied the entry to the Republic of Azerbaijan
In 10-12 September 2015 members of the Parliament of Brussels-Capital Region Julie De Groote, Simone Susskind, Fatoumata Sidibe, Herve Doyen, Andre du Bus de Warnaffe and member of the Flemish Parliament of Belgium Karim Van Overmeire visited occupied territories of the Republic of Azerbaijan without prior consent of the latter.
The trip of the abovementioned Belgian citizens to the occupied territories of the Republic of Azerbaijan took place in flagrant disrespect and blatant ignorance of the respective travel warnings issued by the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan and of the Ministry of Foreign Affairs, Foreign Trade and Development Cooperation of Belgium.
Accordingly, Julie De Groote, Simone Susskind, Fatoumata Sidibe, Herve Doyen, Andre du Bus de Warnaffe and Karim Van Overmeire will be denied the entry to the Republic of Azerbaijan.
Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan calls all foreign nationals to refrain themselves from travelling to the occupied territories in and around the Nagorno-Karabakh region of the Republic of Azerbaijan.