Avropa Komissiyası nümayəndə heyətinin Bakıya səfəri Azərbaycan tərəfindən təxirə salınıb
Bakı - APA. Avropa İttifaqı Komissiyasının nümayəndə heyətinin Bakıya səfəri Azərbaycan tərəfindən təxirə salınıb.
APA-nın məlumatına görə, bu barədə Azərbaycan Xarici İşlər Nazirliyi açıqlama yayıb.
Açıqlamada bildirilir ki, Avropa Parlamentinin 10 sentyabr 2015-ci il tarixində Azərbaycan haqqında qəbul etdiyi qərəzli qətnaməsinə görə Azərbaycanla Avropa İttifaqı arasında Strateji tərəfdaşlığa dair saziş üzrə ilkin müzakirələrin aparılması üçün gələn həftə Azərbaycana gəlməsi nəzərdə tutulan Avropa İttifaqıKomissiyasının nümayəndə heyətinin səfəri Azərbaycan tərəfindən təxirə salınır.
"Ümumiyyətlə, anti-Azərbaycan və anti-İslam meyllərin güclü olduğu Avropa İttifaqı ilə əlaqələri yenidən nəzərdən keçirməliyik", - deyə açıqlamada vurğulanır.

Azerbaijan postpones visit of European Commission delegation to Baku
Baku – APA. The visit of the European Commission’s delegation to Baku has been postponed by the Azerbaijani side, the Foreign Ministry said on Sept.11.
Due to the biased resolution on Azerbaijan adopted by the European on Sept.10, Azerbaijan postponed a visit of a delegation of the European Commission to Baku, scheduled for the next week, for initial discussions as part of the strategic partnership agreement between the country and the European Union, the ministry noted.
“In general, Azerbaijan should reconsider its relations with the EU in connection with the anti-Azerbaijani and anti-Islamic tendencies,” added the ministry.