Mətbuat şərhi 25 fevral 2015
Səfir Fuad İsgəndərovun Belçikanın Antverpen-Vaasland bölgəsinin işgüzar dairələri ilə işçi naharı olmuşdur
Fevralın 24-də Antverpendə səfir Fuad İsgəndərovun Belçikanın Antverpen-Vaasland bölgəsinin işgüzar dairələri ilə işçi naharı baş vermişdir. Belçika Ticarət Palatalarının Federasiyası və Antverpen-Vaasland Ticarət Palatası tərəfindən birgə təşkil olunmuş tədbirin məqsədi Belçika və Azərbaycan arasında ticarət-iqtisadi münasibətlərin perspektivlərini müzakirə etmək idi.
Tədbirdə Belçikanın özəl sektor təmsilçilərinin rəhbəri qismində Belçika Palataları Federasiyasının prezidenti John Stoop, həmçinin su hövzələri dibinin dərinləşdirilməsi və dəniz işləri, logistika xidmətləri, kimya sənayesi, tibbi avadanlıq, infrastrukturun inkişaf etdirilməsi, hüquqi xidmətlər və sair sahələr üzrə ixtisaslaşan aparıcı şirkətlərin nümayəndələri iştirak etmişlər.

Press release 25 February 2015
Ambassador Fuad Isgandarov had an official lunch with the business circles of the Anwerp-Waasland region
2015-02-25
On February 24 in Antwerp, Ambassador Fuad Isgandarov had an official lunch with the business circles of the  Anwerp-Waasland region of Belgium. The event was jointly organized by the Federation of Belgian Chambers of Commerce and the Anwerp-Waasland Chamber of Commerce with the aim to discuss the prospects of the Belgian-Azerbaijani trade and economic cooperation.
From the Belgian side, the even was officiated by the President of the Belgian Chambers Mr. John Stoop, as well as attended by the representatives of the leading companies specializing in the fields such as dredging and marine works, logistic services, chemical industry, medical equipment, infrastructure development, legal services etc.