Mətbuat şərhi 29 sentyabr 2020
Mehriban Əliyeva: "Qoy Uca Tanrı hər bir azərbaycanlıya müqəddəs Qarabağ torpağını öpməyi nəsib etsin!"
Azərbaycan dövləti heç vaxt başqasının torpaqlarına iddialı olmayıb, heç zaman insanlığa qarşı cinayət törətməyib. Azərbaycan Ordusu başqa dövlətin torpaqlarına ayaq basmayıb, o, doğma torpağını qoruyur və onun uğrunda döyüşür!
AZƏRTAC xəbər verir ki, bu fikir Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyevanın rəsmi “Instagram” səhifəsindəki paylaşımında yer alıb.
Paylaşımda daha sonra deyilir: “Ermənistanın növbəti silahlı təxribatına cavab verildi! Azərbaycan Ordusu öz Vətənini müdafiə edərək uğurlu əks-hücum əməliyyatı keçirir və Azərbaycanın işğal altında olan ərazilərini azad edir.
Azərbaycan dövlətinə və xalqına dəstək olaraq öz prinsipial və ədalətli mövqeyini nümayiş etdirən bütün insanlara, təşkilatlara və dövlətlərə dərin təşəkkürümü bildirirəm. İlk növbədə, qardaş Türkiyə xalqına və şəxsən Prezident Rəcəb Tayyib Ərdoğana minnətdaram. Onların həmrəyliyi və mənəvi dəstəyi bu gün hər bir azərbaycanlıya qürur hissi yaşadır.
Azərbaycanın bütün əsgərlərinin, zabitlərinin həyatı və sağlamlığı üçün dua edirəm!
Bu gün biz azərbaycanlılar niyyətimizlə, hərəkət və dualarımızla misli görülməmiş birlik göstəririk. Ulu Tanrı Azərbaycan xalqına onun müqəddəs mübarizəsində yar olsun!

Press release 29 September 2020
Mehriban Aliyeva: “May the Almighty grant every Azerbaijani the chance to kiss the sacred Karabakh soil!”
“The Azerbaijani state has never laid claim to anyone else’s lands, has never committed crimes against humanity. The Azerbaijani Army has never set foot on the lands of another state, it defends and fights for its native land,” First Vice-President of the Republic of Azerbaijan Mehriban Aliyeva has posted on her official Instagram page, AZERTAC reports.
The post says: “Yet another armed provocation of Armenia has been rebuffed! Defending the Motherland, the Azerbaijani Army is conducting a successful counter-offensive operation and liberating the occupied territories of Azerbaijan.
I express my gratitude to all people, organizations and states that have expressed their principled and fair position in support of the Azerbaijani state and people. First of all, I express my deep gratitude to the brotherly people of Turkey and personally to President Recep Tayyip Erdogan. Their solidarity and support evoke a sense of pride in every Azerbaijani today.
I pray for the life and health of every Azerbaijani soldier and officer!
We, the Azerbaijanis, are united in our thoughts, actions and prayers more than ever today! May the Great Allah protect the Azerbaijani people in their sacred struggle!