İlham Əliyev Rusiya Xarici İşlər Nazirliyinin Azərbaycan-Ermənistan münasibətlərinin normallaşdırılması üzrə xüsusi nümayəndəsini qəbul edib
Noyabrın 24-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Rusiya Federasiyasının Xarici İşlər Nazirliyinin Azərbaycan-Ermənistan münasibətlərinin normallaşdırılması üzrə xüsusi nümayəndəsi İqor Xovayevi qəbul edib.
Görüşdə Ermənistan ilə Azərbaycan arasında münasibətlərin normallaşdırılması və iki ölkə arasında sülh müqaviləsinin hazırlanması üzrə danışıqlar prosesi, 2020-ci il noyabrın 10-da imzalanmış üçtərəfli Bəyanata uyğun olaraq Ermənistan tərəfinin üzərinə düşən öhdəlikləri icra etməməsi, Soçidə keçirilmiş son görüş və onun nəticələri ilə bağlı ətraflı fikir mübadiləsi aparıldı.

Ilham Aliyev received Special Representative of Russia’s Foreign Ministry for normalization of Azerbaijan-Armenia relations
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev has received the Special Representative of the Ministry of Foreign Affairs of the Russian Federation for normalization of Azerbaijan-Armenia relations, Igor Khovaev.
The sides exchanged views on the negotiation process regarding the normalization of relations between Armenia and Azerbaijan and the drafting of a peace agreement between the two countries, the Armenian side’s failure to fulfill its obligations in accordance with the trilateral Declaration signed on November 10, 2020, the last meeting held in Sochi and its results.