Mətbuat şərhi 14 iyul 2023
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Avropa İttifaqı Şurasının Prezidenti Şarl Mişelin dəvəti ilə iyulun 14-də Belçika Krallığına işgüzar səfərə gəlib.
Avropa İttifaqı Şurasının mənzil-qərargahında Avropa İttifaqı Şurasının Prezidenti Şarl Mişel dövlətimizin başçısı İlham Əliyevi qarşılayıb.
Birgə foto çəkdirilib.
Sonra Prezident İlham Əliyevin Avropa İttifaqı Şurasının Prezidenti Şarl Mişellə görüşü olub.
Prezident İlham Əliyev işgüzar səfərə dəvətə görə Avropa İttifaqı Şurasının Prezidenti Şarl Mişelə minnətdarlığını bildirdi.
Ermənistan-Azərbaycan münasibətlərinin normallaşması istiqamətində Şarl Mişelin göstərdiyi səylərə görə təşəkkürünü ifadə edən dövlətimizin başçısı Brüssel formatının səmərəli olduğunu vurğuladı.
Söhbət zamanı Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev, Avropa İttifaqı Şurasının Prezidenti Şarl Mişel və Ermənistanın baş naziri Nikol Paşinyanın iştirakı ilə sabah keçiriləcək üçtərəfli danışıqlar, həmçinin Ermənistan ilə Azərbaycan arasında sülh danışıqları ilə bağlı fikir mübadiləsi aparıldı.

Ilham Aliyev held meeting with President of European Council Charles Michel in Brussels
President Ilham Aliyev was welcomed by the President of the European Council Charles Michel at the headquarters of the Council of the European Union.
They posed for photographs.
Then, President Ilham Aliyev’s meeting with the President of the European Council Charles Michel was held.
President Ilham Aliyev thanked President of the European Council Charles Michel for the invitation to make a working visit.
The head of state expressed his gratitude to Charles Michel for his efforts to normalize Armenia-Azerbaijan relations and underlined the effectiveness of the Brussels format.
During the conversation, they exchanged their views on tomorrow’s trilateral talks with the participation of President of Azerbaijan Ilham Aliyev, President of the European Council Charles Michel, and Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan, as well as peace talks between Armenia and Azerbaijan.