Mətbuat şərhi 27 sentyabr 2022
İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva Füzuli rayonuna səfər ediblər. Dövlətimizin başçısı və birinci xanım Anım Günü ilə əlaqədar Vətən müharibəsi şəhidlərinin xatirəsini bir dəqiqəlik sükutla yad ediblər
Sentyabrın 27-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva Füzuli rayonuna səfər ediblər.
Dövlətimizin başçısı və birinci xanım Füzuli rayonunun Qaraxanbəyli kəndində 27 Sentyabr – Anım Gününə həsr olunmuş xatirə lövhəsinin önünə gül dəstələri qoyublar.
Azərbaycan Prezidenti burada çıxış edib.
Sonra Prezident İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva Anım Günü ilə əlaqədar saat 12.00-da Vətən müharibəsi şəhidlərinin xatirəsini bir dəqiqəlik sükutla yad ediblər.

Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva visited Fuzuli district The head of state and the First Lady commemorated the Patriotic War martyrs by observing a moment of silence on Remembrance Day
The head of state and the First Lady laid flowers at a memorial plaque to 27 September-Remembrance Day in Garakhanbayli village, Fuzuli district.
The President of Azerbaijan made a speech here.
President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva then observed a moment of silence at 12.00 to honor the memory of the Patriotic War martyrs on the occasion of Remembrance Day.