Mətbuat şərhi 01 dekabr 2025
Azərbaycan Prezidentinin köməkçisi, Azərbaycan Prezident Administrasiyasının Xarici Siyasət Məsələləri Şöbəsinin müdiri, Hikmət Hacıyev Brüsseldəki Azərbaycan Respublikasının səfirliyində keçirilən brifinqdə bir neçə media nümayəndəsi ilə görüşüb. Aşağıda bu görüşlə bağlı medianın əks etdirdiyi məqalələr təqdim olunur:
Tarix / Media Qısa Məzmun
30 Noyabr 2025 — EU Today “Hikmət Hacıyev Azərbaycanın Brüsseldəki gündəliyini təqdim etdi” — Məqalədə Cənab Hikmət Hacıyevin münaqişədən sonrakı strategiyanı təqdim etməsi, Zəngəzur dəhlizi layihəsi, Avropa ilə enerji və nəqliyyat əməkdaşlığı və sülhdən iqtisadi inkişafın təmin olunması məsələləri vurğulanır. Məqaləni tam oxu →
1 Dekabr 2025 — Brussels Signal “Müharibəni qazandıq, indi isə iqtisadi inkişaf zamanıdır ” — Məqalə Cənab Hikmət Hacıyevin Azərbaycanın konflikt sonrası inkişaf strategiyasına keçidini işıqlandırır, infrastruktur, nəqliyyat və enerji layihələri, Avropa ilə əməkdaşlıq və iqtisadi imkanlar önə çıxarılır. Məqaləni tam oxu →

Press release 01 December 2025
Hikmet Hajiyev, Assistant to the President of Azerbaijan and Head of the Foreign Policy Affairs Department of the Presidential Administration, met with several media representatives at the Embassy of the Republic of Azerbaijan in Brussels. Below are articles reflecting this meeting in the media:
Date/Media        Summary
30 November 2025 EU Today
“Hikmet Hajiyev Outlines Azerbaijan’s Agenda in Brussels” — The article highlights Mr. Hikmət Hacıyev presenting Azerbaijan’s post-conflict strategy, including the Zangezur Corridor project, energy and transport cooperation with Europe, and the country’s efforts to turn peace into sustainable economic development. Read full article →
1 December 2025 —Brussels Signal
“We Won the War, Now It’s Time for Economic Development — Azerbaijan Tells EU” — The article covers Mr. Hikmet Hajiyev’s presentation of Azerbaijan’s post-conflict development strategy, highlighting infrastructure, transport, and energy projects, cooperation with the EU, and emerging economic opportunities. Read full article →