Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov Avropa İttifaqının Qonşuluq siyasəti və Genişlənmə danışıqları üzrə Komissarı Yohannes Hann ilə görüşüb
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarov 29 sentyabr 2015-ci il tarixində BMT Baş Assambleyasının 70-ci sessiyası çərçivəsində Avropa İttifaqının Qonşuluq siyasəti və Genişlənmə danışıqları üzrə Komissarı Yohannes Hann ilə görüşüb.
Nazir Elmar Məmmədyarov Avropa Parlamenti tərəfindən Azərbaycan haqqında qəbul edilmiş əsassız və cəfəng qətnamə vasitəsilə bəzi dairələrin Azərbaycanın Avropa İttifaqı ilə əlaqələrinə zərbə vurmaq məqsədi güddüklərini diqqətə çatdırdı. Bu qətnamənin və qərəzli münasibətin qəbuledilməz olduğunu vurğuladı.
Yohannes Hann Avropa İttifaqının Azərbaycan ilə əməkdaşlıqda maraqlı olduğunu və hətta bir sıra sahələrdə əməkdaşlığı genişləndirmək arzusunda olduğunu bildirdi.
O, qarşılıqlı faydalı əməkdaşlığın təmin edilməsi məqsədilə yaxın zamanlarda təmaslara başlanacağına ümidvar olduğunu diqqətə çatdırdı.

Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with Johannes Hahn, Commissioner for European Neighborhood Policy and Enlargement Negotiations
Foreign Minister Elmar Mammadyarov met with Johannes Hahn, Commissioner for European Neighborhood Policy and Enlargement Negotiations on the sidelines of the 70th session of UN General Assembly on September 29, 2015.
Minister Elmar Mammadyarov stressed that certain circles in European Parliament pursue the goal of inflicting damage to the relations of Azerbaijan with the European Union by adoption of groundless and absurd resolution on Azerbaijan. He underlined that this resolution is a sign of biased attitude and unacceptable.
Johannes Hahn emphasized that European Union is interested in cooperation with Azerbaijan and even willing to expand its collaboration in some fields .
He expressed his hope that for the sake of mutually beneficial cooperation the contacts will be resumed in the near future.