Aİ-Azərbaycan Biznes Forumu 2017
Avropa İttifaqının Azərbaycandakı Nümayəndəliyinin, Alman-Azərbaycan Xarici Ticarət Palatası (AHK Azərbaycan) və Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondu (AZPROMO) ilə birgə əməkdaşlığı çərçivəsində təşkil olunan Aİ-Azərbaycan Biznes Forumu 8 İyun 2017-ci il tarixində Bakıda keçiriləcəkdir.
Biznes Forumun keçirilməsində əsas məqsəd Aİ və Azərbaycan şirkətləri üçün işgüzar platforma yaratmaq, onların ölkədəki cari biznes mühiti haqqında müzakirələr aparmasına və işgüzar münasibətlər qurmasına yardımçı olmaqdır.
Bir günlük tədbirə hökumət rəsmiləri, müvafiq dövlət qurumlarının mütəxəssisləri və beynəlxalq şirkət nümayəndələrinin qatılacağı panel müzakirələri / seminarlar, o cümlədən ikitərəfli görüşlər daxildir. Tədbirin əsas müzakirə mövzuları aşağıdakı beş sahəni əhatə edəcək:
- Azərbaycanda iqtisadi islahatlar
- Kənd təsərrüfatı və Qida
- Ətraf mühit texnologiyaları
- Nəqliyyat və Logistika
- İKT və Elektron ticarət
Bundan əlavə, Aİ-Azərbaycan Biznes Forumu Sizə öz şirkətinizi tanıtmaq və beynəlxalq şirkət nümayəndələri də daxil olmaqla 400-dən artıq iştirakçı arasında biznesinizi təşviq etmək üçün imkanlar yaradır. Sponsorluq imkanları bölümündə xüsusi olaraq bu tədbir üçün təklif olunan sponsorluq paketləri (Qızıl, Gümüş və Bürünc) haqqında əlavə məlumat əldə edə bilərsiniz.
Tədbir İngilis dilində keçiriləcək və Azərbaycan dilinə tərcümə olunacaq. Tədbirdə iştirak ödənişsizdir. Səyahət və yaşayış xərcləri isə iştirakçılar tərəfindən qarşılanır. İstəyə uyğun olaraq, Aİ dövlətlərinin iştirakçılarına yaşayış yerinin tapılması və viza məsələləri ilə bağlı AHK Azərbaycan tərəfindən dəstək göstəriləcək. Tədbir günü həmçinin oteldən tədbir məkanına nəqliyyat xidməti təşkil olunacaq.
Ətraflı məlumat və qeydiyyat üçün: http://www.ahk-baku.de/en/events/eu-azerbaijan-business-forum-2017/ . Qeydiyyat (ödənişsiz, 1 iyun tarixinədək) açıq elan olunur.

EU-Azerbaijan Business Forum 2017
The EU-Azerbaijan Business Forum, organised by the EU Delegation to Azerbaijan, in cooperation with the German-Azerbaijani Chamber of Commerce (AHK) and the Azerbaijan Export and Investment Promotion Foundation (AZPROMO), will take place in Baku on 8 June 2017.
The Business Forum aims to provide the EU companies operating in Azerbaijan as well as the EU businesses interested in the Azerbaijani market with a professional platform where they can discuss the current business climate in the country and establish trusting business relationships.
It is a whole-day event including panel discussions/workshops attended by government officials, experts of relevant public institutions and international company representatives as well as business-to-business meetings. The following five sectors are going to be the major discussion points of the event:
- Economic Reforms in Azerbaijan
- Agriculture and Food
- Environmental technologies
- Transport and Logistics
- ICT and e-Commerce
Furthermore, the EU-Azerbaijan Business Forum provides you with an excellent opportunity to showcase your company and promote your business among more than 400 expected participants including international communities. Please click on Call for Sponsorship section for receiving additional information about the sponsorship packages (Gold, Silver and Bronze) offered exclusively for this event.
Forum will be held in English with translation into Azerbaijani. The participation in the event is free of charge. The travel and accommodation costs must be covered by the participants themselves. The participants will be supported by AHK Azerbaijan in finding accommodation and visa issues upon request. The electronic visa system, which was introduced in January 2017, permits to avoid personal visits to the embassy, apply for visa online and receive it via email within three days. We are also pleased to support you with transportation service with shuttle buses from your hotel to the event venue.