Mətbuat şərhi 21 may 2015
Belçikada azərbaycanlılar icmasının üzvləri və dostları Bakıda baş vermiş ölümcül yanğın qurbanlarını yad etdilər
21.05.2015
Bu gün Belçikada azərbaycanlılar icmasının üzvləri və dostları Bakıda baş vermiş ölümcül yanğın qurbanlarını Azərbaycanın Brüsseldəki Səfirliyi qarşısına güllər qoymaqla və şam yandırmaqla yad etdilər. Xatırladaq ki, yanğın bu il 19 May tarixində Bakının Azadlıq prospektində yerləşən yaşayıç binalarının birində baş vermişdir. Nəticədə, 15 nəfər sakin həyatını itirmiş, 54 nəfər müxtəlif dərəcəli isə xəsarətlər almıçdır.
Faciə ilə bağlı dünyanın bir neçə siyasi lideri və ictimai xadimi, o cümlədən Avropa İttifaqı Şurasının sədri Donald Tusk Azərbaycan Presidenti İlham Əliyevə və yanğın qurbanlarının ailə üzvləri və yaxənlarına baş sağlığı vermişlər.

Press release 21 May 2015
Members of Azerbaijani community in Belgium and their friends commemorate victims of the deadly fire in Baku residential building
21.05.2015
Today, members of Azerbaijani community in Belgium and their friends commemorated victims of the deadly fire in Baku by laying flowers and lighting candles in front of the Embassy of Azerbaijan in Brussels. The fire occurred on 19 May 2015 in a residential building on the one of the city's main streets and resulted in 15 dead and 54 injured.
Number of political leaders and public figures, including President of the European Council Donald Tusk expressed their condolences over this tragedy.