Mətbuat şərhi 15 may 2021
Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun Avropa Xarici Fəaliyyət Xidmətinin Baş katibi Stefano Sannino ilə telefon danışığı barədə məlumatı
14 may 2021-ci il tarixində xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ilə Avropa Xarici Fəaliyyət Xidmətinin Baş katibi Stefano Sannino arasında telefon danışığı baş tutub.
Tərəflər Azərbaycan və Ermənistan sərhədində baş verən gərginlik ilə bağlı fikir mübadiləsi aparıblar.
Nazir Ceyhun Bayramov bölgədəki cari vəziyyətlə bağlı həmsöhbətinə məlumat verib və Azərbaycanın bölgədəki gərginliyin aradan qaldırılmasına sadiq olduğunu vurğulayıb.

Press release 15 May 2021
Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the telephone conversation of Minister Jeyhun Bayramov with the Secretary-General of the European External Action Service Stefano Sannino
On May 14, 2021, Foreign Minister Jeyhun Bayramov had a telephone conversation with Secretary-General of the European External Action Service Stefano Sannino.
The sides exchanged views on the tension on the Azerbaijani-Armenian border.
Minister Jeyhun Bayramov briefed his interlocutor on the current situation in the region and stressed Azerbaijan's commitment to resolving tension in the region.
The sides stressed the importance of resolving such tensions through political and diplomatic means.