Mətbuat şərhi 11 yanvar 2022
Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin Ermənistanın Kəlbəcər istiqamətində növbəti təxribatı barədə məlumatı
Azərbaycan Respublikası Müdafiə Nazirliyinin məlumat verdiyi kimi, 11 yanvar 2022-ci il tarixində Azərbaycan-Ermənistan dövlət sərhədinin Kəlbəcər rayonu istiqamətində Ermənistan silahlı qüvvələrinin törətdiyi təxribat nəticəsində hərbi qulluqçumuz, əsgər Nəzərov Ayaz Azər oğlu şəhid olub.
Ermənistan tərəfinin hərbi təxribatları davam etdirməsini qətiyyətlə pisləyirik.
İki dövlət arasında münasibətlərin normallaşması istiqamətində addımlar atmaq əvəzinə, dövlət sərhədində növbəti qanlı təxribatı törətməklə Ermənistanın hərbi-siyasi rəhbərliyi bölgədə vəziyyətin gərginləşdirilməsinə görə bilavasitə məsuliyyət daşıyır.

Press release 11 January 2022
Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the provocation of Armenia in the direction of Kalbajar district
According to the Ministry of Defense of the Republic of Azerbaijan, on January 11, 2022, as a result of provocation committed by the armed forces of Armenia in the direction of the Kalbajar district of the Azerbaijan-Armenia state border, the serviceman of the Azerbaijani Army, soldier Ayaz Azer oglu Nazarov was killed.
We strongly condemn the continuation of military provocations by the Armenian side.
By committing another bloody provocation on the state border, instead of taking steps to normalize relations between the two countries, the Armenian military-political leadership is directly responsible for the aggravation of the situation in the region.