Mətbuat şərhi 24 oktyabr 2020
378/20, AR XİN Mətbuat Xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun Vaşınqtonda ATƏT-in Minsk Qrupunun həmsədrləri ilə görüşünə dair məlumatı
Vaşinqtona səfəri çərçivəsində 23 oktyabr tarixində Xarici İşlər naziri Ceyhun Bayramovun ATƏT-in Minsk Qrupunun həmsədrləri ilə görüşü keçirilib.
Görüşdə Nazir Ceyhun Bayramov qeyd edib ki, Ermənistan tərəfi iki dəfə humanitar atəşkəsi pozub, Azərbaycanlı mülki əhalini məqsədyönlü şəkildə davamlı atəşə tutur və münaqişə zonasından kənarda yerləşən şəhərləri və yaşayış məskənlərini raket hücumuna məruz qoyur. Nazir, Ermənistan rəhbərliyinin münaqişənin diplomatik həllinin olmaması barədə bəyanatını həmsədrlərin diqqətinə çatdırıb.
Vurğulanıb ki, bütün bu addımlar və bəyanatlar Ermənistan tərəfinin destruktiv siyasətini bir daha aydın şəkildə nümayiş etdirir.

Press release 24 October 2020
378/20, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the meeting of Minister Jeyhun Bayramov with the Co-Chairs of the OSCE Minsk Group in Washington
As part of his visit to Washington, on October 23, Foreign Minister Jeyhun Bayramov had a meeting with the OSCE Minsk Group co-chairs.
During the meeting, Minister Jeyhun Bayramov noted that the Armenian side twice violated the humanitarian ceasefire, continuously and purposefully fired on the Azerbaijani civilian population and fired rockets at cities and settlements outside the conflict zone. The Minister brought to the attention of the co-chairs the statement of the Armenian leadership on the absence of a diplomatic solution to the conflict.
It was stressed that all these steps and statements once again clearly demonstrate the destructive policy of the Armenian side.