30 oktyabr tarixində Xarici İşlər naziri Ceyhun Bayramovun Cenevrədə ATƏT-in Minsk Qrupunun həmsədrləri ilə görüşü baş tutub.
Görüş zamanı nazir Azərbaycanın mövqeyi barədə qarşı tərəfə məlumat verərək, Ermənistanın destruktiv əməlləri, mülki şəxslərin və yaşayış məntəqələrinin hədəfə alındığı, dinc əhaliyə qarşı qadağan olunmuş silahlardan istifadə edildiyi, müharibə cinayətlərinin törədildiyini qarşı tərəfin diqqətinə çatdırıb.
Daha sonra ATƏT-in Minsk Qrupunun həmsədrləri və Azərbaycan və Ermənistan Xarici işlər nazirləri arasında görüş başlayıb. Görüş hazırda davam edir.

Press release 30 October 2020
On October 30, 2020, Foreign Minister Jeyhun Bayramov met with the co-chairs of the OSCE Minsk Group in Geneva.
Informing the other side about the position of Azerbaijan, the Minister brought into attention the destructive actions of Armenia, the targeting of civilians and residential areas, the use of prohibited weapons against the civilian population, and hence the war crimes that have been committed.
Afterward, a meeting began between the OSCE Minsk Group co-chairs and the Foreign Ministers of Azerbaijan and Armenia. The meeting is currently underway.